Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vracanie a málo mlieka

    , Autor: Majka-1

    Dobrý deň, pani doktorka,
    naša 7 týždňová dcéra už druhý deň vracia čo vypije, je plne kojene, ale ja si na sebe už druhý deň všímam, že mám menej mlieka a zároveň sa dcéra odťahuje od prsníka, keď pije, akoby jej nechutilo. Myslím si, že dostanem prvú menštruáciu po pôrode, môže to byť tým? Ešte musím podotknúť, že som na bezmliečnej diéte, pretože dcéra má pravdepodobne alergiu na mliečnu bielkovinu (hlien a krv v stolici aj bolesť bruška, výtery mala negatívne), na gastro vyšetrenie ideme v utorok. Neviem či jej mám dať Sunar allergy care, už má aj menej precikaných plienok a začala mať zelenú riedku stolicu.
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete mať menej mlieka, ak by ste dostali menses aj dieťatko menej pije, akoby mu to mlieko nechutilo. Nie je potrebné zatiaľ hneď podávať umelé mlieko ale často kojiť, 8 až 20 x denne je normálne. Samozrejme, ak by dieťa už od vás mliečko nemalo, je potrebné stravu riešiť umelým mliekom. Ak by sa dalo, určite by som vydžala s kojením do utorka