Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Predcasne dieťa zvracia

    , Autor: Liliena

    Dobrý deň pani doktorka mala sa my narodila pred týždňov v 36tyzdni tehotenstva. A po kojeni my mala veľmi zvracka aj z nosa. Neviem či to je Reflux alebo nie. Či to môže byť z toho že som kojila aj dávala Sunar?? Už neviem čo robiť.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto sa ťažko na diaľku vyrieši.
    Snažte sa len kojiť, nedodržiavajte žiadne tri hodiny nakojte ju, priložte, kedy si zapýta. Na začiatku kojiť 8 až 20x denne je normálne. Keď sa kojením upokojí, nieje hladná, nedokrmujte sunarom. Pri ďalšom hlásení sa o jedlo, aj keď o pol hodinu, znova priložte. Dieťa si nakoniec režim samo vytvorí.