Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Pepa32

    , Autor: Pepa32

    Dobrý deň prajem,
    Chcela by som sa poradit , mam 5. Mesačnú dcérku, kojenu, ale už aj umelým dokrmovanu nakoľko moje mliečko jej nestačí......snazim sa však vždy výlučne kojiť v prvom rade, dokrmim až potom.....poslednú dobu sa mi však začalo veľmi zavodnovat telo a necítim sa veľmi dobre.....volala som s obvodnym lekárom, ci môžem užívať flebaven 1000mg a povedal, že kľudne nakoľko som užívala počas tehu....ale úľava sa nedostavila a ja neviem co mam robiť.....váha mi stúpla o dve kilá a to sa neprejedam

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či neužívate antikoncepciu, čo môže byť jedna príčina zavodnenia alebo priberania. Myslíte asi flavobion ale to si nemyslím, že je riešenie zavodnenia. Ste mladá žena, takéto problémy by ste nemali mať. Váš stav vyžaduje podrobné a dôkladné vyšetrenie u lekára. Aj za cenu odstavenia treba váš zdravotný stav vyriešiť. Dieťatko potrebuje zdravú mamičku!