Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Bezlaktozova dieta

    , Autor: Vejka182

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Môj malý 6 mesačný synček ma od 3 mesiacov ekzem na brušku a hrudníku. Bola som aj pri kožnej Dr. dala mi mastičky a povedala že to môže byť aj z toho ak pijem mlieko a ma reakciu na mlieko. Ráno mam na raňajky biely jogurt...ale mlieko si dávam do kavi ( Caro). A večer pijem tiež mlieko.
    Môžem malého dojčiť ak budem jesť a piť bezlaktozove výrobky?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To nesúvisí s laktózou ale s bielkovinou kravského mlieka. Áno, stav dieťatka môže zlepšiť vaša ale úplne bezmliečna diéta: je to ťažké ju držať, mlieko je takmer všade, aj v chlebe, niektorom pečive atd........