Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kŕmenie UM

    , Autor:

    Dobrý deň. Mam syna, ktory ma mesiac, vahu 4,5kg a 57 cm dlzku. Od jeho 2 tyždňoch som prestala kojiť a prešla na umele mlieko. Momentalne mame system krmenia cez den 90ml kazde 2 hod. v noci 120ml každe 3 hod. Večer keď ho dam spať potiahne aj 5-6hod a potom sa zobudi každe 3 hod. Bolo mi povedane ze papa prilis vela na to ze ma mesiac a v kratkych intervaloch. Čo mam robiť aby mi vydržal min. 3 hod bez krmenia? Viem ze kazde 2 hod nie je dobre mu davať jest ale on je potom extremne nervozny plače a hľada jedlo. Problem uňho je aj taky, že od narodenia mi pri prsniku zaspal a teraz to mam aj pri fľaši. Počas krmenia zaspi tvrdo a uz to nedokaze dopiť. Prosim o radu a odporučania. Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keby bol kojený v tomto veku by tiež papal 8 až 20 krát denne. Má vypiť za deň cca 600 ml mlieka. Ak vypije približne toľko, je to v poriadku a netrebanič riešiť. Nemôžete ho nechať hladného.