Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očné kvapky a dojcenie

    , Autor: stanka10

    Dobry deň,
    chcela by som sa opytat, či náhodou nemáte skúsenost- na oku sa mi spravilo vlčie oko. Dr. mi predpísal masť aj kvapky dexa-gentamicin. Kojim 4 mesačnú dcéru. O dojčení som mu rozprávala, napriek tomu mu lieky odporučil.
    Prosim o názor, je podľa vás používanie tohto lieku bezpečne alebo radšej prerušiť dojčenie? Aj keď v pribalovom letaku píše, že zložky prenikaju do materského mliecka (MM) neviem, či radšej nahradiť MM umelým mlieckom, alebo materské mliecko ma viac prevládajúcich výhod, pozitív ako umele, aj napriek užívaniu kvapiek a preto dojčiť naďalej. Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokojne môžete lokálne uvedené kvapky užívať aj pri dojčení. Samozrejme kvapky užívajte len cca týždeň.