Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,355 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Slabé dojčenie

  , Autor:

  Dobrý deň, mám týždňové bábätko,ktorému sa moc nechce ťahať z prsníkov. Najprv som mala málo mlieko,tak ho v pôrodnici aj dokrmovali,teraz sme už doma,mlieko sa mi spustilo celkom dobre, problém je v tom,že malý nechce ťahať. Chvíľu potiahne a hneď zaspí,keď ho aj núkam tak sa odtiahne. Bolo mi odporučené prikladať ho častejšie ale vždy urobí to isté. Čím je to častejšie,tým menej potiahne. Keď však odídem od neho,tak sa už prebudí. Myslím,že techniku mám dobrú,aspoň teda v pôrodnici nič nevraveli,že by som ho zle prikladala. Neviete mi nejako poradiť,ako by som to mohla zlepšiť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  To sa dá na diaľku ťažko. Naozaj treba vidieť ako ho prikladáte. Ideálne ho mať v náručí tak, že v ohybe vášho lakťa má hlavičku, celý je otočený smerom k vám, teda brucho na hrudník a pije tak, že má rovnobežne s pusinkou bradavku a celý dvorec chytí do pusinky.
  Nie je náhodou ešte žltý, vtedy sú deti spavé a preto chvíľu pijú a potom zaspávajú. Vtedy mu treba zatlačiť na bradičku alebo dať maléček do pusiny, aby voľne pustil prsník, tým sa preberie a vtedy ho vymeňte na druhú stranu. Tototo môžete pri jednom kojení spraviť Najdôležitejšie je často prikladať aj keď je na rpsníku len chvíľu. Kojiť na začiatku 8 až 20 krát je normálne.
  Sledujte počet mokrých plienok, má ich byť 5 až 8 za 24 hodín.Ak je to tak, tak aj keď sa vám zdá, že pije málo, pravdepodobne sa napije dosť.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: