Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Problém zo stolicou po hypoalergenom mlieku

    , Autor: Helit

    Dobrý deň prosím Vás o radu som už veľmi zúfalá mám malú dcérku má 3 mesiace a má mlieko neocat infant hypoalegenne mlieko ale veľmi ju zapeka ma stolicu každý 4 dní a niekedy len pomocou rektalnej rúrky teraz prestala kakať každý štvrti deň kaká až na piati deň aj to len rurkov a nevyprazni sa úplne a potom len tlačí ale nič z nej neide.Davam jej probiotiká aj sabsinplex masirujem ju ale aj tak sa nevie vykakať.Doktor jej dal toto mlieko lebo na začiatku píla Nutrilon Profuturu a bola vyhadzana tak si myslel že má alergiu na kravský bielkovinu.Sme objednané na gastro ale termín máme až za mesiac nikde skôr nedostanem termín ale do vtedy snou čakať nemôžem boli ju brusko.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S tým asi nič neurobíte pokiaľ na tomto mlieku priberá, nevracia prúdom tak to, že má stolicu len 1x za štyri či 5 dní nie je problém, mávajú to detičky v tomto veku často, aj tie, ktoré sú kojené alebo na inom umelom mlieku. Musí však mať vetry, nesmie mať krv v stolici alebo plienke a nesmie prúdom vracať.