Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nespokojnost babätka

    , Autor: Gabcsa

    Dobry den, chcela by som sa opytat ,mám 5 tyždnovu dcerku ktorá je plne kojená ale už 6 dni začala byt velmi nespokojná a mrzuta a často vyžaduje aj jest aj každu hodinu aj pol a spinkat tiež spi iba pol hodinky .Čo može byt zatym ? Može ist aj o zdravotny.problem? Za odpoved vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pravdepodobne nie. Jednoducho je čulejšia, možno ju vyruší viac vecí vzruchov z okolia, deti v tomto veku začínajú menej spinkať. Možno máte menej mlieka, hlavne preto, ak nemáte čas si oddýchnuť, pospať si medzi kojením - je to pre tvorbu mlieka veľmi dôležité. Možno je to aj prvá kríza kojenia, treba akceptovať, že dieťatko chce papať častejšie, kojiť ho, kojiť v tomto veku 8 až 20x denne je normálne. Len častým kojením a prikladaním sa vám bude tvoriť viac mlieka. Taktiež upozorňujem, že nie je vhodné píť čiernu kávu a obilninové kávy tiež len obmedzene.