Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dcérin štrajk

    , Autor: Monia

    Dobrý deň. Moja dcéra ma 21 mesiacov,je dojčená. Je na histamínovej a bezmliečnej diéte,na základe problémov, ktoré mala. Brala Kreon a Famotidin. Vtedy jedla a jedla. Teraz štrajkuje. Len by chcela sa dojčiť a čo sa týka noci,je to hrozné. Už asi štvrtú noc dokáže aj 2hodiny byť na prsníku. Včera napríklad do hodiny sa zobudila 4x a len prsník a prsník. Je to pre mňa strašne namáhavé a neviem čo robiť ďalej. Vedeli by ste mi poradiť?Ja som tiež na bezmliečnej strave od polovičky júna a máme byť ešte do decembra.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa v tomto veku nemôže byť len dojčené. Musí dostávať aj inú stravu. Hlavne mäso, ovocie, zeleninu. AK sa mala lepšie, keď brala kreon, treba sa znova poradiť s lekárom a nasadiť ho. V tomto veku už dojčená nemusí byť vôbec, ale asi kvôli tomu že nemôže mlieko to chcete ponechať. Skúste jej miesto prsníka v noci keď sa zobudí dať od smädu čistú vodu. Určite treba upraviť stravu.