Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Plač počas kojenia

    , Autor: Peťa131

    Dobry deň! Mám 7t. syna. Mala som strašny pôrad,mali sme ťažkosti pri narodení. Syna mi v nemocnici nedali,ale mohla som ho kojiť každe 3 hodiny (oni mu davali umelé mlieko). Keď sme prišli domov sa mi podarilo ho čisto kojiť, každé 3 hodiny papal ( 30-40min.), večer aj viac vydržal. Nedávno bol chorí ( bolelo mu uško) odvtedy je len 10 min. Niekedy vydrží 3hod. inokedy len 2hod. , večer stáva každé 3 hod. Myslim si že mám dosť mlieka, ale keď ho chcem dojčit začne pekne papať a potom z ničoho nič veľky plač. Neviem poradiť, čo robím zle? Vyskušala som už všetky polohy, kojiť len z jedného prsníka aj dať ho odgrgnuť viackrat aj počas dojčenia. Prečo môže plakať? Stači keď je 10 -15 min.? A vydrží len 2-3hodiny? Pekny deň!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To, že teraz sa už napapá za pár minút súvisí s tým, že je silnejší a máte dostatok mliečka, tak sa skôr napapá. To, že vydrží len 2-3 hodiny je tiež v poriadku, kapacita žalúdka nie je veľká, viac mlieka vypiť nemôže a potom je hladný, v tomto veku je bežné, že sa kojí aj v noci. To, že prestane piť, hnevá sa, plače môže súvisieť s tým, že ste trocha v strese, ako by s obavou čakáte, či nebude plakať a tým sa môže zablokovať mliekovod a mlieko netečie, tak plače a hnevá sa. Buďte pri kojení hlavne pokojná, seďte v príjemnej relaxačenej polohe a budete vy spokojná a dieťatko bude dobre papať.