Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Bolave prsia

    , Autor: Miriamka26

    Dobrý deň nás synček ma 5 dni a dnes som zbadala pri dojceny že mi tečie krv s bradavky. Pri kazdom prisati ma to boli ale keď dlhšie papka tak to prestane . Prosím poraďte ako môžem riešiť tento problém. Ešte som zabudla pripomenúť že kojim s klobucikmi pretože mám zatlačene bradavky.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Skúste mu nechať olízať bradavku, má v pusinke látku lysosym a tá pomôže hojeniu prsníkov.
    Samozrejme si prsníky často sprchujte a aplikujte vhodnú mastičku, poradia vám v lekárni. Ani tento problém s prsníkmi nie je dôvodom prerušiť kojenie.