Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kvapky do nosa popri kojení

    , Autor: Paulínča

    Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať, kvôli čomu nemôžem kvapky do nosa keď kojím? Mám silnú nádchu a kvapky s obsahom morskej soli mi nepomáhajú.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Niektoré kvapky obsahujú látky, ktorá môže aj pri lokálnom podaní zvýšiť tlak krvi. Neviem o ktoré kvapky sa jedná, ale aj iné substancie sa môžu z kvapiek na sliznici nosa vstrebávať, takže preto sa neodporúča ich aplikovať počas kojenia.