Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Malo mlieka v prsniku

    , Autor: MarGur

    Dobrý deň
    Mám 5 mesačnú dcérku a problém s ľavým prsnikom. Nevytvára sa mi v ňom dostatočne množstvo mlieka, ktoré by dcera potrebovala. Snažím sa pri kojeni ponúknuť najprv ľavý a potom pravý prsnik ale mám pocit že mi ho začína odmietat. Nechcem prísť o mlieko v ľavom prsníku. Vedeli by ste mi pomôcť aby som mala viac mlieka a dcérka mi ľavý prsnik neodmietala?
    Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už som to veľakrát videla. Nevidím v tom problém, ponúknite jej vždy aj ľavý prsník, tak ako to správne robíte. Ak sa však tvorí dosť mliečka v pravom prsníku, nemusíte ten ľavý špeciálne forsírovť. Čoskoro by mala dostať aj bez mliečne príkrmi, takže mliečka bude určite naďalej dosť. Neviem celkom príčinu tohot javu, ale jedna priaeľka nemala mlieko v ľavom prsníku, lebo ako dieťa bola operovaná na srdiečko, takže to naozja môže mať rôzne príčiny.