Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Živý cumel

    , Autor: lucka-151

    Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poradiť, môj problém je v tom, že som sa veľmi snažila o kojenie, moja dcéra mi bola prisata aj4 hodiny na prsníku a s tým ze som bola neskúsený som akv noci nechávala dcérku celú noc na prsníku, s tým ze jej aj tak moje mlieko nestačilo a musela som prolikrmovat nitrilonom HA, ide o to ze v noci papať nepýta ale je na mne celú noc prisata úplne celú, neviem ako ju to oducit, cumle vypluva a plače, nemôžem ani a WC, som úplne vyčerpaná, stále mam mlieko napriek tomu ze len v noci "kojím", muž spáva v obývačke, a už sa odcudzujeme, prosím poraďte.

    Dakuj pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je dieťatko staré.
    Mlieko máte, lebo v noci kojíte! U detí cca do ôsmeho týždňa je práve nočné kojenie hlavným stimulom na tvorbu mlieka. Kojte aj cez deň, budete mať dosť mlieka a žiaden Nutrilon nebudete potrebovať.

    Čas naštartovania kojenia je naozaj čas, kedy je matka najviac fyzicky aj citovo pripútaná k dieťatku. Nie je to navždy, po určitom čase si dieťa vytvorí režim a váš život aj partnerský, pôjde zase ďalej. Ke´d vidíte, že sa napapala, máte dosť mliečka, nechajte ju chvíľu v náručí, niekedy si odgrgne, niekedy nie, ale hlavne ju nehojdajte, nenatriasajte
    a potom jemne uložte do postieľky. Niekedy si pomrnčí alebo aj zaplače, pohlaďte ju ale pokojne chvíľu nechajte zaplakať. Iste sa jej správanie zlepší.