Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Treba dávať vodu 3 mesačnému bábätku?

    , Autor:

    Dobrý deň, moja dcéra má 3 mesiace. Vypije max. 120 ml umelého mlieka, každé 3 hodiny, v noci vynechá 1 niekedy 2 kŕmenia. Viac mlieka do nej nedostanem. Treba aby prímala aj iné tekutiny ako voda alebo čaj? Vraj sa to pri um odporúča. Ona však vodu odmieta a nechcem jej dávať nasilu, keď ju niekedy z nej až napne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    ŽIadnu vodu ani čaj nepotrebuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mlieko je tekutina a zabezpečí dostatočnú hydratáciu Riaďte sa aj počtom mokrých plienok, má ich byť 6 až 8 / 24 hodín najmenej.