Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Problém s kojením

    , Autor:

    Dobrý deň,
    mám 3 mesačné bábätko pri krojení sa mi púšťa prsník a znova sa prisaje. Niekedy sa aj napína neviem čo mám robiť som z toho úplne nervózna. Skúšala som hocičo je problém len cez deň v noci sa pekne kojí nemáme problém. Skúšala som aj meniť polohy. Trvá to už 3 týždne potom sa zle napapá a bolí ho bruško. Neviem čo mám robiť začínam mať odpor ku kojeniu už ma bolia strašne bradavky. Najradšej by som Vám to natočila a poslala. :( ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je možné, že dieťa cez deň zle prikladáte. Dôležité je koiť v kľude, v miestnosti, kde nie je hluk, dieťa nič nevyrušuje. Musíte kojiť v pre vás príjemnej polohe, aby vás nič nebolelo, neťahal krk, nebolel chrbát. Neprildáte sa vy k dieťaťu ale dieťa si priložie k ebe, keď ste sa pohodlne usadili. Keď sa v noci dobe kojí, snaže sa celý spôsob kojenia aj cez deň prispôsobiť tomu ako sa koí v noci: poloha, prostredie a podobne. Dieťa musí mať v pusinke celý dvoec nie len bradavku, tie vás práve preto bolia, že dieťa nedží prsník správne.