Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prejedanie

    , Autor: vadulinka

    Dobry den pani doktorka,chcela som Vas poprosit o radu.Moja dcerka ma dva mesiace aj jeden tyzden,je vylucne dojcena,ale uz sa mi dva razy za poslednych 5 dni stalo,ze sa doslovne prejedla a potom vyvratila take mnozstvo,az som sa zlakla,dovolim si trufnut ze aj 120ml-150ml,ked nie viac...doteraz sme taketo problemy nemali,ked si aj grcla,tak len naozaj trosicku a aj to mozno kazdy treti den...ako mam riesit tento problem?Ked ju dam od prsnika,zacne sa rozculovat,tak si myslim,ze je este hladna,prisaje sa bez problemov,a ked ju chcem dat odgrgnut tak pusti takyto prud...kedy bude vediet regulovat svoju sytost tak,ze ked bude napapana,bude prsnik danu chvilu odmietat?Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ona to reguluje už teraz, rada pije a zvyšok vyvráti. Je to v poriadku, len treba zabrániť tomu, aby pri zvracaní obsah zvratkov vdýchla. Preto ju nechajte odgrgnäúť, vlastne aj odgcnúť , nehojdajte ju, nenatriasajte po jedení a uložte ju do polohy so zvýšenou hlavičkou, ideálne podložte nohy postieľky asi do 30 stupňového uhla, aby sa zvracanie obmedzilo. Dieťa si dávku mlieka určuje samo, nebojte sa.