Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie - choroba

    , Autor: lenkastraka

    Dobry den,
    Nasa 3,5 mesacna dcera ma o tri dni absolvovat prve povinne ockovanie. Ma k nam prist svokra so zapalom dutin, na ktory berie antibiotika. Mohlo by to byt nebezpecne? Mohlo by sa dieta nejako nakazit? Viem ze na ockovanie musi byt zdrave...
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nielen kvôli očkovaniu ale hlavne preto, aby dieťatko neochorelo by si babička návštevu mala rozmyslieť. Ak je však už zaliečená a príznaky ustúpili, nemá teplotu, pravdepdobne už nie je zdrojom infekcie. pokial dieťatko je zdravé, nieje dôvod ho neočkovať. Ak by sa aj predpokladalo, že sa od babky nakazí, tak by sa tak stalo behom dvoch troch dní. takže ak babka príde a dieťa behom tohto času neochorie, tak reálna hrozba nakazenia už nie je