Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • odmieta prsnik

    Dobry den p. doktorka. Chcela by som poprosit o radu v nasledujucej veci: zo dna na den sa moja 3 mesacna dcerka rozhodla, ze nechce papat z prsnika, ale z flase. No sem-tam sa nam podari sa napapat aj z prsnika, ale potom ju musim dokrmit aj flasou. Takze mlieko si odsavam a potom jej ho dam. Vypije 160 ml, v noci prespi celu noc, cize vtedy sa nekrmime. Viete mi poradit kolko by som jej mala davat mlieka? Pretoze mne sa zda, ze toto je vela, sice ma 6000 g a 67 cm. Uz naozaj si neviem poradit, ako ju znovu naucit na prsnik a hlavne sa bojim, aby som ja nestratila mlieko. Za radu vopred velmi pekne dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už som to zažila, dokonca s vlastným vnukom aj keď v tom čase bol už starší. Neviem si to celkom vysvetliť, občas to spôsobí vonkajšia príčina, napríklad menses, chudnutie, zvýšená námaha. odporúčam pred každým papaním ponúknuť najskôr prsník až potom fľašu. Je dobré poradiť sa aj s poradkyňou pri kojení. Množstvo mlieka je primerané.