Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • sedalia

    dobrý deň. chcela by som Vás poprosiť o radu, syn má 15 mesiacov, práve mu idú zúbky... idú mu dosť hojne, pretože od 8 mesiaca ich mal len 2. teraz mu vyšli 4 stoličky a idú mu aj horné hryzáky a všetky očné... už neviem ako by som mu mohla ulaviť od bolesti, dávala som mu nurofen jahoda 2,5ml, pretože mal aj horúčky, aj mu to potieram všelijakými gelikmy... ale nič nezaberá... kúpila som mu aj homeopatický sirup SEDALIA, davam mu 2x denne 2,5ml... neviem či dávkujem správne, koľko mu môžem maximálne denne dať... dieťatko má 15 mesiacov a váži 12,5kg... dakujem....
    PS. keď mu dám Sedaliu, tak mu nedávam nurofen (neviem, či sa môžu kombinovať)
    ešte raz dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No nurofen by som mu okrem stavov s horúčkou nedávala vôbec, dieťatko možno prerezávanie zúbkov bolí ale nie je to dôvod na napchávanie liekmi. Sedaliu môžete podať, dávkovanie neviem, pretože ju podrobne nepoznám. Prerzávanie zúbkov jednoducho treba prežiť, prežili to naši rodičia s namik musíme to prežiť aj my s našimi deťmi bez toho, aby sme im ubližovali neopodstatneným podávaním liekov. Ak by ťažkosti pretrvávali odporúčam vyšetrenie u lekára.