Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • stravovanie 9,5 mes.bábetka

    Milá pani doktorka ako by mal vyzerať jedálniček 9 - 10 mes.kojeneho synčeka? Narodil sa s porodnou hmotnostou 2700 g a teraz má 7,8 kg 72 cm, má 9 mesiacov. Je dojčený, od 6 mes.prikrmovaný, papá masko so zeleninou, ovocne vyživy, večer nemliečnu kašu riedenú dojč.vodou, okrem toho aj 3x za den a 1xnoc dojčený.
    Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ráno sa má nakojiť, dopoludnia ovocie, môže do neho dostať jeden bábatkovský keksík / nie bežnú piškótu/, na obed mäsosozeleninový príkrm / rôzna zelenina, rôzne závarky - zemiak, dvakrát týždenne polovica uvareného žltka, krupica, detská cestovina, ak dobre kaká ryža-4 kvapky slnečnicového oleja, vždey varené, nesolené. Od esiateho mesiaca môže aj červenú šošovicu. Odpoludnia dojčenie alebo biely jogurt, večer mliečnu kašu, pred spaním kojenie. Takto postupne až do roka.