Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ako často mäsko

    Dobrý deň!
    Prosím Vás, ako často sa má pridávať do zeleninového príkrmu mäsko? Každý deň v týždni?
    Nechcem pridávať žĺtko, lebo starší syn mal naň zlú reakciu - hnačkoval. A aké množstvo mäska? Informácie uvádzané v gramoch si neviem dosť dobre ,,preložiť" do dennej prípravy, nemáme laboratórne váhy :), skôr mi pomôže približný rozmer v surovom stave na jednu dávku.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mäso každý deń, odporúčam umlieť o na mässovom mlynčeku, nič nepridávať a pripraviť si guličky o priemere asi 5 cm, tie dať do mrazničky a jedna gulička do jednej porcie / cca 30 až 50 gr.