Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kojenie - uvoľnenie mlieka

    Dobrý deň.
    Toto nie je otázka. Chcela by som len povedať jednej mamičke, čo chce kojiť a mlieko sa neuvoľňuje:
    tiež mi akosi nešlo von a potom som prišla na to, že najlepšia poloha, v ktorej už mlieko ide, je
    - sedím na kraji postele s nohami dole, dieťa leží na posteli vedľa mňa, jemu smerujú nohy opačne ako mne. Nakloním sa nabok ponad dieťa, je mi vlastne pod pazuchou a tak kojím. Lakťom sa podopieram o posteľ, najčastejšie si dám ešte pod lakeť tvrdší vankúš. Občas si rukou podopriem hlavu.
    V žiadnej inej polohe sa mi mlieko tak neuvoľňuje, ako v tejto. Keď musím kojiť niekde inde ako doma, v klasickej polohe - dieťa vpredu, často sa mi urobia zatvrdlinky, hrčky. Tie sa potom postupne uvoľnia pri ďalších kŕmeniach v osvedčenej polohe.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pripomínam lem, že stres, nervozita únava, strach plsoiba tiež proti uvoňovaniu mlieka.