Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • tras nožičky

    Dobry deň.Mam mesačneho synčeka a od kedy sme prišli s pôrodnice som si všimla,že dosť často trasie nožičkou alebo ručičkou.Bud ked sa naťahuje,alebo len tak, ten pohyb ukonči s takym zatrasenim.Aj sa dosť často plaši.Je to taky naš maly plaško,ktori sa naplaši aj sam seba ked spinka.Trošku mam obavy či nebude mať nekaju psychicku vadu.naša doktorka povedala,že ked mu to trasenie neprejde,tak nas pošle neurologičke.Už ste sa s podobnym trasom stretli?Za odpoved vopred ĎAKUJEM.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dieťatko v tomto veku reaguje na podnety z okolia ale aj z vlastného tela často pohybom celého tela alebo nekoordinovanými pohybmi končatín.vaša lekárka má pravdu, ak tieto pohyby ako ich popisujete neustúpia okolo druhého mesiaca, je vhodné neurologické konzíium.