Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • bedrové kĺby

    Dobrý deň!
    Syn má 4 a pol mesiaca a dnes sme boli na druhej kontrole bedr. kĺbov. Ortopedička povedala, že je všetko v poriadku. (To povedala aj na prvej kontrole.) Na papieriku je však napísané: sono vyš. obojstranne I a, jadierka neprítomné. Čo to znamená? Jadierka nemusia byť prítomné, alebo by mali byť v tomto veku prítomné? Myslela som, že už nemusím baliť naširoko, ale teraz neviem. (?) Má sa ešte synčekovi na kĺbikoch niečo dovyvíjať? Ak ho mám baliť naširoko, tak do akého veku?
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jadierka nemusia byť v tomto veku ešte vyvinuté, hodnotí sa aj postavenie v kĺbe a to je v poriadku, takže nie je potrebné široko baliť. pravdepodobne máte ísť na kontrolu v ôsmom mesiaci, potom by už jadierka mali byť.