Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Umele mlieko - kolko

    , Autor: cruz

    Dobrý deň pani doktorka. Bábätko na umelom mlieku. Od ukonceného 4.mesiaca má príkrmy (klasika zeleninové, s mäskom, na olovrant už aj ovocie, večer kaše). Z nich však papá len postupne, po troškách, nie nejaké veľké množstvá.

    Okrem toho má 4x za 24h umelé mliečko (v noci sa už na mlieko nebudí), a to je moja otázka, nevypije také množstvo ako píšu na bebe v tabuľke (5x denne 210 ml). Vypije zakaždým tak zaokrúhlene 4x denne po max 120-150ml. Je to v poriadku? Nie je to málo?

    Je nejako dané, aspoň orientačne, množstvo, koľko je vhodné aby v danom veku vypili?

    Váži okolo 8kg.

    Vďaka za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Má vypiť cca 600-750 ml mlieka za 24 hodín, závisí aj koľko už spapá príkrmov.
    Určite to netreba nejako zásadne riešiť pokiaľ priberá, vyvíja sa, má dosť mokrých plienok, pravidelnú stolicu.