Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 8 mesačný odmieta prsník

    , Autor: Renata Michalová

    Dobrý deň, prosím vás môj 8 mesačný syn od včera úplne odmieta prsník. Keď mu idem skúsiť dať tak sa hneď otáča a začne plakať. Doteraz problém s kojením nebol. Niekde ste spomínali že by to mohlo byť intenzívnym cvičením, a ja som nejako pred mesiacom začala cvičiť. Môže to byť teda tým ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zažila som už to, že keď mamička cvičí intnzívne a aj chudne, tak sa zmení chuť mlieka a dieťa ho odmieta.
    Existuje malá možnosť, že sa to zmení a teda, že prestanete intenzívne cvičiť a nebudete držať diétu, doprajete si občas aj niečo sladké. Neviem, či sa dieťa znova prisaje ale zmení sa chuť mlieka k normálu a môžete si ho odsávať a podávať z fľašky.
    Niekedy dieťatko odmieta prsník aj vtedy, keď mamička dostala menses. To sa samo upraví po skončení menses.
    Ale v každom prípade kojiť do 8 mesiacov je výborný vklad do života dieťatka a s tým, že už kojenie odmieta sa treba zmieriť a pri dobrej strave, kvalitnom umelom mliečku sa nič strašné nestalo.