Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Mäso 6x do týždňa

    , Autor: Natalia2p

    Dobrý deň rada by som sa spýtala či je v poriadku ak má 13 mesačná dcéra mäso 6x týždenne na obed a jeden x vajíčko.
    Polievku zeleninovu si dá zopár lyžíc ale nadšená z toho není tak že by sa z toho najedla , za to mäso + príloha a zelenina má veľmi rada. Len sa bojím, či to není záťaž na organizmus(obličky) nakoľko bielkoviny denne prijme aj napr z bieleho jogurtu, ovsené vločky..
    Ešte dodatočná otázka lyžicu drží hraje sa v miske s ňou aj oblizne ale nič nenaberie, to pokladám za normálne avšak jedlo napr banán, kúsky chleba ochotne podá mne do rúk a otvorí ústa nech ju krmim. Neskúša to vôbec sama. Každý kúsok aj keď ju nechám podáva mne do rúk a čaká .. Je toto veliký problém?. Ak jej držím napr banán pekne hryzie, s kúskami jedla nemá problém Ďakujem...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite spôsob kŕmenia ako ho udávate nie je problém, proste takto s vami komunikuje pri jedle.
    Mäsko v tomto veku dávať 5x týždenne, má spapať za týždeň 200 až 250 gramov mäsa.