Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Syn mi nevypije tolko mliek, koľko kedysi

    , Autor: Viki2703

    Dobrý deň, chcel by som sa poradiť. Mam syna ktorý mal 3.2. 3 mesiace. Narodil sa trošku skôr ako mal,týždne pred termínom . Spočiatku som kojila, lenže nakoľko mal nízku porodni váhu 2360g tak malo kojenim priberal tak sme museli začať prikrmovat. Najprv sme dávali nutrilon, lenže neskutočne krce z neho mal a teraz fičime na Beba comfort, malý krasne priberá za mesiac 1kg ai niečo, lenže všimla som si,že posledné dni vypije menšie dávky mlieka ako vypil kedysi...niekedy mi vypil aj 150 a bolo mu malo a teraz ledva toľko do neho nalejem...je to fakt také ze raz vypije 90ml potom aj 120 niekedy 140 niekedy 60..neviem poraďte mi ci je to takto správne ďalej? Naucil sa mi jazykom dávať ten cumel z ust von tak neviem poraďte co robiť. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nič, dať mu vypiť toľko mlieka koľko chce. Sledovať mokré plienky, má ich byť 5 až 8 za 24 hodín. Pôjdete do poradne a s lekárom zhodnotíte ako pribral. Ak bude treba budete príjem mlieka riešiť na základe objektivizácie problému.