Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Zavedenie mliečnej stravy

    , Autor: Seky4

    Dobry deň, dcera ma 11m, zaviedla som jej uz jogurty, krupicu z kravskeho mlieka, papa od piatku, predtym mala stolicu raz za dva dni teraz ju ma 3x za den s takym kysli mliecnym zapachom trosku s nadychom do zelena, je to normalne, alebo mam jej to okamzite ylucit, jogurty jej velmi chutia, a je z nich nadsena, nevyzera zeby ju bolelo brusko, len castejsie kaka, tak neviem co mam robit, či si len musi zvyknut na zmenu stravy, ona ma take citlivejsie brusko od narodenia. dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jogurty môže. ja zavádzam bežné kravské mlieko až po treťom roku života, krupicu alebo puding z neho po druhom roku života. Opakované stolice má určite z kravského bežného mlieka.