Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prikrmy u 4.5 mesacneho chlapceka

    , Autor: IvaIvaJa

    Dobry den,

    chcela by som sa opytat, ci je 3x denne prikrm (masovo - zeleninovy / ovocny, kazdy prikrm v mnozstve beznej dojcenskej vyzivy 190g) a vecerna kasa v poriadku, ked 4.5 mesacnemu dietatku chuti papat? Je na taketo mnozstvo dietatko uz pripravene alebo je to prilis vela? Samozrejme, ze prikrmy su v sulade s odporucaniami pre taketo deticky, ide mi len o mnozstvo, ci mu mozem davat taketo mnozstvo prikrmov alebo je pre neho lepsie mnozstvo prikrmov znizit a dat radsej viac mliecka? Sme na umelom mlieku. Syncek je velky papkac po tatovi, takze geneticky ma predispozicie byt vysoky a riadny chlap :).
    Este by som sa chcela opytat, ci odporucana denna davka umeleho mlieka na Nutrilon krabici 5x200ml, cize 1l denne je v pripade, ze dietatko nepapa prikrmy? Kolko ml mlieka denne by malo moje dieta vypit pri spominanom mnozstve prikrmov?
    Vopred dakujem za odpoved.

    S pozdravom,

    Iva

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Množstvo príkrmu si dieťa určí samo.
    Mlieko sa postupne znižuje, po roku by to malo byť už len 300 ml mlieka. Takže keď má bez mliečne príkrmy malo by mať mlieko ráno a po obednom spánku a večer.