Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kase pre babatka

    , Autor: IvaIvaJa

    Dobry den, pani doktorka,

    chcela by som Vas poprosit o radu.

    Mam doma chlapceka s ukoncenym 4. mesiacom, ktory je velky papkac (na umelom mlieku) a zaciname s prikrmami. Vyskusali sme mliecnu ryzovu kasu na dobru noc, ale syncek je po predpisanej davke 150ml podla navodu stale hladny a musime ho este dokrmit mlieckom a za 3 hodiny je zase hore a pyta si papat. Chcela by som sa Vas opytat, ci mu mozem davat mliecnu ryzovu kasu 150 ml aj vecer pred spanim a aj v noci? Rano je najlepsia aka kasa? Ide mi o to, ze ho potrebujem zasytit a neviem, kolko ktorej kase mu mozem dat a kedy, aby som neprekrocila davkovanie a nebolo mu tazko. Dakujem Vam vopred velmi pekne za odpoved.

    S pozdravom,

    Iva

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa netreba zasycovať, aby spalo. To určite nerobte, môže neprimerane priberať.
    Príkrmy nezačíname kašou ale mäsovozelinovým príkrmom, až potom pridáme kašu, po šiestom mesiaci ovocie. Sú deti, ktoré dobre spia a sú také, ktoré nie sú až takí dobrí spinkoši, ale prekrmovanie nie je cesta k dobrému spánku.