Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prikrm -mliecko

    , Autor: Stelaa

    Dobrý deň pani doktorka
    Mám dcéru, 10.1. Bude mat 6 mesiacov. Je plne kojená. Ns odporučenie pediatra sme začali s prikrmom od 5 mesiaca. Mame prejdenú zeleninku, masko, z ovocia jabĺčko s hrušku.
    Na desiatu dám trosku ovocia , na obed zje napr dnes
    60g prikrmu (zajačik, ryža, mrkva, olej)
    Obed spapa o 12 , o 13 chodí spinkať , zaspáva pri kojení. Mám obmedziť mliecko na obed alebo ju môžem kojiť aj ďalej na požiadanie ? Ďakujem pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Bezprostredne po príkrme, ak ho spapá dostatok už dokojiť nemusíte. Ale ak je zvyknutá po hodine zaspinkať pri kojení, nie je dôvod kojenie obmedzovať.