Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Zmena mlieka

    , Autor: Dúška

    Dobry den. Chcem sa ooytat. Syn pil do 6 m BEba ha1 mlieko. Doktorka nam povedala ze mozme prejst na 2 mlieko a hociake nemusi byt beba.
    Tak som mu nasadila kendamil2 , po zjedeni mi troska vygrcne. A aj prdikuje.
    Brusko si musi zvyknut na nove mliecko alebo mu robi zle? Prosim vas aka je vasa rada. Pockat a nemenit. Nech si zvykne. Alebo zmenit mliecko?
    A este jedna otazka. Su niekedy dni kedy mi odmieta aj prikrm aj mlieko. Cim to moze byt?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    O tom odmietaní je ťažko odpovedať. Buď je veľmi napapaný alebo proste nemá hlad, čo je však u dieťatka málo časté. Záleží na tom, či aj keď občas tento stav má, dobre priberá.
    Ja nerada mením značku mlieka, neviem prečo vám to lekárka povedala. Ale predpokladám, že si na kendamyl zvykne.