Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Bábätko ma tuhú stolicu

    , Autor: Šlacká

    Dobrý deň,

    Moje 7dnove babatko ma velmi tuhu stolicu...doslova ako plastelína a veľmi sa podoba stolici dospelemu človeku.

    Babatko dojcim, ale nakolko som mala cisarsky rez laktacia sa mi este nerozbehla plne a nemam tolko mliecka, malicku musim dokrmovat bebou ha expert.

    Malicka ma vecer bolesti bruska a velmi sa puci...spi mi po pol hodine pretoze sa budi na krce.

    Skusala som feniklovy cajik ten odmieta, davame probiotika a tiez espumisan.

    Som zufala malicku nerada vidim ze sa trapi. Viete mi prosím niečo poradiť??

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čajík určite nie, espumisan alebo coliprev môže pomôcť. Keď ste pri nej, môžete ju dať na bruško. Masírovať bruško v smere hodinových ručičiek aj mastičkou pupík. Často kojiť, podľa možnosti obmedziť podávanie umelého mlieka. Kojiť v tomto veku 8 až 20x denne je normálne. Nikdy nepodajte len umelé mlieko, vždy až potom, keď sa najmenej pol hodinu dojčila, vystriedali ste dva aj trik rát oba prsníky a je stále hladná. Len to je cesta k rozbehnutiu kojenia.