Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prikrmovanie 9 mesačného synčeka

    , Autor: Patrícia42

    Dobrý deň, rada by som sa opýtala na denné Množstvo zeleniny,ovocia a obilnín, ktoré by 9 mesačné bábätko malo dostávať.
    Momentálne to máme nastavené nasledovne- Ráno - obilná kaša s cca 2 PL ovocného pyré alebo jogurt s ovocným pyré
    Desiata- kukuričná/ryžová chrumka,
    Obed - mäsovo zeleninový príkrm (cca 30g mäska, 3-4 PL zeleniny + 1PL ryže/ovs.vločiek alebo hrsť bezvaječných cestovín) , 1x týždenne žĺtok
    Olovrant - biely jogurt s 2PL ovocia
    Večera- obilná kaša s 2PL zeleninového pyré , niekedy s ovocím
    Dojčenie 3x počas dňa alebo na požiadanie
    Sú množstvá zeleninky, ovocia a obilnín postačujúce?
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Desiate chrumkami považujem za nezmysel, nemá to žiadnu výživovú hodnotu, je to balast.Na desiatu by mal mať čisté ovocie, nemusí ho mať ráno v kaši ani jogurte.
    Na obed má celkovo spapať asi 150-250 ml. Mäso každý deň, žĺtok polovicu raz, maximálne 2x týždenne, mäso nevynechávame Bezvaječné cestoviny ak sú bežne z obchodu, nie detské obsahujú soľ, do roka by som to nedávala. Večera je v poriadku.