Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Keď umelé mliecko nestačí

    , Autor: Monci 106

    Dobrý deň , poprosila by som o radu. Nakoľko som musela s dojčením prestať ešte v pôrodnici , boli sme odkázaní na umelé mliečko. Momentálne mame 7 týždňov a mala mi vypije 120 ml 6 krát denne. Zo všetkými UM sme mali ťažkosti až nám konečne začalo vyhovovať HIPP MLIEKO . Avšak posledné dni je nonstop hladná až si cmúľa prsty a plače. Doteraz vydržala aj 3 hodiny a teraz nevydrží ani 2 hod. Pediatrička nám tvrdí že veľa priberá ( 300g/týždeň) a že by nemala vypiť viac ako 100 ml. Momentálne mame váhu 5,2 kg( pôrodná 3650g). Snažím sa dodržiavať pokyny pediatričky ale vidím že sa mala trápi a je stále hladná . Je možné že jej to jedine mliecko ktoré toleruje nestačí ? Že je slabšie ? Existujú nejaké zahuscovsdla ktoré by ju viac zasýtili ? Už som zúfalá . Vopred Ďakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mala by vypiť denne 450 až 550 ml mlieka. Riaďte sa podľa toho. Určite jej nedávajte vodu ani čaje, aj ke&´d by ani neboli sladké. Nemusí byť hladná, má len také prejavy komunikácie, cmúľanie prstov v tomto veku je normálne: objavuje svet a prstíky a ústa sú najbližšie.