Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Mliečna evs nemliecne kase

    , Autor: Lucka1492

    Dobrý deň pani doktorka... Chcela by som sa opýtať čo je vhodnejšie dávať bábätkám mliečne alebo nemliecne kaše? Mam synčeka 6.5m ktorého kojím. Mame zavedeniu zeleninu makso ovocie aj lepok.. Chcela by som dávať na večeru kaše avšak mliečne obsahujú podľa mňa Zbytočne cukor ale pani doktorka nam ich práveže odporučila.. Aký názor mate vy? Ktoré sú lepšie? Nakoľko už nemám dosť mliečka aby som nemliecne kaše zarábala s materským mliekomuseli by sa zarábať s umelým alebo stačí voda? Viete mi odporučiť aké druhy obilnín sú najlepšie a ako často by bábätko malo obilníny prijímať za deň? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Do ukončeného siedmeho mesiaca by mal mať kontakt s bielkovinou kravského mlieka, samozrejme nie s mliekom z obchodu ale s formulou, umelým mliekom pre bábatká alebo mliečnou kašou. Určite hľadajte takú, ktorá nemá príchute/ napr babylove gries alebo trojzrnnú/ obsahuje mlieko a rozrába sa s vodou. Dávame ju zväčša večer pred kúpaním, niekedy aj ráno Varujem pred kašami špaldovými, prosovými, pohánkovými: napatria do výživy malých detí. Môžete dať ovsenú, raovú/ ak nemá zápchu/, kukuričnú.
    Postupne môže obilninu prijimať aj viackrát denne