Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Rážštep

    , Autor: Anna8812

    Dobrý deň... Dcérka má 9m..72cm...7.8kg...má rázštep sekundárného podnebia...je na UM.. Od začiatku.. . Prikrmy sme začali 4m.. Pekne pápá zeleninky.. . Mäso.. Bezvaječné cestoviny... Rižu.. Vajecny žĺtok... Červenú šošovicu.. Ovocie: banán.. Jablko... Hrušku... Nektarin... Broskyne.. Marhule... Kašicky striedam... Papá: kukurično pšenovu... Krupicovu nemliecnu od Hami....pšenovú...ryžovú.. DM-Bio nemliecna celozrnnu krupicovu obilinovu......mame už.. Desiatu.. Obed.. Olovrant... Zavedení... Ešte kúsky nepapa..Prosím vás moja otázka... 1. Či robím dobre prikrmovanie... 2.aké mliečne kašičky odporúčate?...3.už môžem zaraďovať raňajky.. Alebo večeru.. Alebo máme ešte na to čas?.. 4.už možem dať biely joghurt..nejaký syr? 5.tieto kaše co som napísala sú dobré.? .. Lebo čítala som že celozrnné radšej pre deti nedávať.. 6. Koľko Um.. Môžu 9m dieťa vypiť za den keď papá aj príkrmy. Ďakujem.. Za odpoveď..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite by som nepodávala proso a celozrnné kaše, ani pohánkové kaše. Ryžové kašu len občas a len vtedy ak pravidelne kaká. Môžete krupicovú, ovsenú, niekedy kukuričnú.
    Biely jogurt od deviateho mesiaca. Biely jogurt s probiotickou florou, nie ovocný, môžete pridať čerstvé ovocie alebo ovocnú presnídávku. Ovocie nepodávame do roka s červenou dužinou, teda žiadne jahody, maliny, černice, čučoriedky, melón.
    Umelé mlieko by mala mať dvakrát denne, ideálne po poobednom spánku a buď ráno, keď sa zobudí alebo večer pred spaním.