Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dojcenie po 3 mesiacoch

    , Autor: kvietok123

    Dobry den, pred 3 mesiacmi som mala sekciu kvoli covidu tazky priebech brala som lieky na zastavenie laktacie a este lieky na pluca plus antibiotika. Samozrejme aj keby som mohla nekojila by som lebo sa nedalo kvoli tym liekom a este k tomucera bola v inkubatore ale v inej nemocnici ale tam ju uz ucili pit z flasky cize sme 3 mesiace na UM. Chcem sa spytat ci je mozne po 3 mesiach u zeny vyvolat laktaciu. Niekde som citala ze vraj ano ale neviem co je na tom pravda.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Teoreticky je to možné,dokonca sarobia pokusy aj u adoptovanách detí. Ja by som to už nesilila. Dôvod pre to, že ste nekojili bol objektívny. Dieťatko potrebuje zdravú mamu. Tete sa z neho a buďte si istá, že vyrastie aj na umelom mlieku, bude zdravé, krásne, šťastné a môdre. Dnešné umelé mlieka sú výbornej kvality.