Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Odmietanie príkrmu lyžičkou

    , Autor: Petulik21

    Dobrý deň, pani doktorka,
    mám syna, ktorý má 8 mesiacov, 9,30kg a výška 72cm. Sme na UM.
    Keď sme začínali s príkrmami - v období cca 5,5 mesiaca - zavádzanie bolo v poriadku, začínali sme so zeleninou. Postupne sme pridali mäsko, žĺtok, potom ovocie - jablko (neosvedčilo sa :), banán, hruška...
    Jedol v pohode - bez odmietania...
    Avšak v 7. mesiaci nám začali rásť 4 vrchné zuby, a odvtedy sledujem, že začal boj s príkrmom..
    skúšam ponúkať každý deň - a ked dáme ako tak 2-3 lyžičky som šťastná.... Na váhe nespadá, nalada je akokedy... vidím, že ho možu jedovať tie zuby...
    Akoby som mohla späť prinavrátiť chuť do jedla a to aby aj prekročilo to odmietanie otvranie pusinky a dať si do úst lyžičku...
    Večer spapá kašu, mliečko a vodu v pohode...
    Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Iste ste to už vyriešili, bola som chorá......
    Ale vždy v takom prípade poradím vyradiť na cca týždeň príkrmy, ktoré odmiete a potom začať znova. Hlavne sa neprikloniť k úplne nevhodnej praktike, že by ste na úkor toho, aby jedol začali púšťať televíziu, tablet, mobil!!!!! Prosím nie. On znova určite začne papať. Hlavne mu netreba dať nič kyslé, to deti neznášajú.