Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Thyrozol a dojčenie

    , Autor: LenaD

    Dobrý deň, mám týždeň do termínu pôrodu a som liečená endokrinologom na zvýšenú funkciu štítnej žľazy. Beriem Thyrozol 10 mg, 1/2 tbl ráno a 1/2 tbl večer a pyrodoxin. Dnes som bola na kontrolný odber a sestrička mi povedala, že mám v správe poznámku, že po pôrode mám zákaz dojčiť. S lekárom sme sa o tejto téme rozprávali ešte na začiatku, že záleží od dávky lieku. Keďže mi bola dávka postupne znižovaná a na poslednej kontrole o zákaze nepadlo ani slovo, tak som si myslela, že budem môcť dojčiť. V pribalovom letáku som sa dočítala, že dávka do 10mg nemá nežiaduci vplyv na dieťa. Viem, že ešte bude záležať na výsledkoch z dnešného odberu, ale je davka 2x1/2 tbl taká vysoká, že nemôžem dojčiť?
    A aký by to malo vplyv na dieťatko? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospravedlňujem sa, že som neodpovedala skôr, ale bola som hospitalizovaná s covidom v tom čase tak to teraz ako-tak dobieham. Predpokladám, že vaša situácia s dojčením a užívaním liekov sa aktuálne vyriešila po pôrode. Ale chcem vás upokojiť, že kojenie je veľmi dôležité, ale oveľa dôležitejšie je zdravie matky! Každé dieťatko vyrastie na umelom lieku, bude zdravé, krásne spokojné a múdre. Potrebuje však zdravú mamičku. Tak isto neberte ako neriešiteľný problém, ak ste nemohli kojiť!