Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Pretrvávajúca zápcha

    , Autor: Simča1

    Dobrý deň.
    Chcem sa opýtať, či môžem použiť u dieťaťa (ukončený 7.mesiac) glycerínový čipok. Malinká tlačila asi pol hodinku a nevedela vytlačiť hovienko. Bolo veľmi tvrdé aj jej trčala asi polovička z ryťky, ale už potom nevládala ani tlačiť, tak sme ho odlupli. Zápchy máva stále od zavedenia príkrmov aj po vyradení zapekajucich potravín (mrkva, banán). Prikrmovaná je od 5a pol mesiaca. Stále keď menej zje dokrmim ju dojčením. Dávam probiotiká a kamilkový čaj, po porade s Dr. Aj ovocnú šťavu alebo pre varenú vodu, ale piť mi moc nechce. Z fľaše piť nevie, pije len po lyžičkách alebo trošku z pohárika.
    Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite treba upraviť stravu: nedávať ani ryžu.
    Podávajte probiotika.
    Podávajte prevarenú ochladenú vodu, treba ponúkať ale zasenie dieťa prelievať, malo by vypiť maximálne 200 ml za deň.
    glycerínový čípok môžete použiť detský vo výnimočnom prípade, že naozaj dlho nekakala a bolí ju bruško, snaží sa ale nejde to. Ak sa zápcha nezlepšuje, treba sa poradiť s lekárom.