Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Skoré prikrmovanie a ekzém

    , Autor: Tiama

    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či som urobila veľkú chybu, ak som začala bábätko prikmovat na začiatku 4mesiaca. Podávala som iba mrkvu 5 dni,potom som primiesala k mrkve zemiak. Bábätko bolo kojene + pred spaním mal od narodenia fľašu umelého mlieka. Odkeky podávam prikrm, bábätko ma stále ekzémy, v noci nespí, skriabe sa na krku a na nozickach v zahyboch. Dnes má 6,5 mes. Krvné testy má v poriadku (Fe, Ig, pečeňové testy). Môže mať skoré prikrmovanie súvis s ekzemom? Na koznom povedali (boli sme pri dvoch dr. ) že je to atopicky ekzém. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či to môže mať zásadný vplyv na ekzém ale určite nebolo správne prikrmovať do ukončeného štvrtého mesiaca a ak bolo dieťa kojené, nerobím to ani skôr ako po ukončenom piatom mesiaci. Teraz je však neskoro špekulovať prečo má ekzém, treba ho liečiť.