Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • HA formula a atopicky ekzem

    , Autor: katarinari

    Dobry den. Moja dcera bola vylucne dojcena do 8t. Od 9t som ju zacala prikrmovat formulou Hipp BIO Combiotik 1. Od zaciatkj 13t sme uplne presli na toto UM. Dcera ma 15t a posledne dni mala velmi suchu kozu na nozkach, natierali sme indulonou a preslo to. Dnes rano nala cervene ohranicene loziska na kolene a na stehne. Zhodou okolnosti sme boli ockovat - pediatricka zhodnotila ze je to atopicky ekzem. Manzel ma kozne problemy - zihlavkoce vysyspy, no imunolog, alergolog ani kozna na nic testami neprisli. Je vhodne, aby sme presli na hypoalergennu formulu Hipp Combiotik HA? Manzel na papieri diagnozu nema, no ma evidentny kozny problem. Podotykam, ze dcere mlieko sedi - traviace problemy nema, brusko ju neboli. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Atopický ekzém nie je jednak celkom isté, že je podmienený alergiou. Z jednej návštevy a z toho ako popisujete ložiská by som hneď diagnózu atopického ekzému nespravila. Ak by malo dieťatko alergiu na bielkovinu kravského mlieka, tak nestačí dávať HA mlieko. Na druhej strane teraz s podávaním HA mlieka nič nepokazíte. Môžete to skúsiť a uvidíte, aký bude maž nález na koži vývoj.