Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Problematicke dojcenie

    , Autor: Ann12

    Dobry den prajem,

    Poprosila by som o radu; mam 6 tyzdnovu dcerku a teraz nedavno sa nam naskytol problem pri dojceni. Mala asi po 2 minutach sania z prsnika sa odsuva, krici a bucha rucickami. Len tazko potom zaspava, niekedy asi aj z unavy z kriku asi na 30 min. max hodinu. Tato zmena sa vyskytla len teraz, takze snad nebude problem v materskom mlieku.Mlieka pritom mama dost, pri stlaceni strieka. Neviem, ci je slabe mlieko, alebo mam ju dokrmovat? Dakujem pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite netreba dokrmovať!! Slabé mlieko neexistuje pokiaľ nie ste vegánka!!!!!
    Je to asi určitý druh kojeneckého štrajku ale v tomto veku to ešte nebýva. Skúste len zmeniť polohu, kojiť v prítmí, bez rušivých vplyvov z okolia: hluk, televízia, rozprávanie telefonovanie.......
    Treba len trpezlivo dieťatko opakovane priložiť, zaujať aj pre vás príjemnú, relaxačnú polohu a kojenie sa upraví.