Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vhodné potraviny pre 15 mes.?

    , Autor: Klipajs

    Dobrý deň, chcem sa popýtať na niektoré potraviny či sú už vhodné podávať môjmu 15 mesačnému synčekovi. A ak nie, kedy by som ich mohla podávať? Prikrmuje sa už od 5 mesiaca. Doposiaľ nemá žiadnu alergiu.
    -Orechy
    -Škorica
    -Med
    -Tvrdé a mäkké syry, kravské mlieko
    -mak
    -paradajky
    -sladidlo ( namiesto cukru)
    -huby
    -kokos
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Orechy: len pomleté už môže, sledujte reakciu
    Škorica malé množstvo na kaši napríklad môže
    med môže v tomto veku
    tvrdé a mäkké syry nie údené, nie zrejúce môže, tavené až po druhom roku. Do troch rokov žiadne syry bryndza korbáčiky kozie ovčie syry zo salaša neodporúčam, ani žiadne syry so živou plesňou
    Kravské mlieko z bežnej siete potravín po treťom roku veku, do varenia sa môže pridávať už teraz kašu puding z mlieka po druhom roku veku
    Pradajky môže
    umelé sladidlá žiadne nie je dôvod deťom dávať
    huby až po šiestom ideálne desiatom roku veku
    Kokos môže