Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Babylove- nutrilon

    , Autor: Siuska

    Dobrý deň,mám doma 5 týždňovú dcérku. Zatiaľ som ju len kojila a kojím stále,no niekedy mám menej mlieka a mala by chcela ešte papať. Preto sme skúsili pridať Nutrilon HA....cez deň sme dali len Nutrilon,no zvracala z neho a mala kŕče.... asi po týždni sme sa rozhodli,že vyskúšame mlieko z DM Babylove, viacerým vraj zabralo. Dnes som jej dala cez obed- najskor som kojila z jedného prsníka,potom dostala mala ešte 30ml babylove (mlieka)...asi po dvoch hodinách zvracala....chcem sa spýtať-keď sa dáva umelé mliecko môžem aj kojiť? Alebo jej to uškodilo,že sa pomiešali materské mlieko a umelé mliecko....už som z toho trochu zúfalá,pretože jej nemám aké mlieko potom dať,keďže ke stále hladná....mame skúšať ďalšie značky umelých mliek?
    Dakukem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite nie!!!! Ja by som žiadne umelé mlieko nedávala. To, že je po kojení nepokojnejšia alebo aj plače vôbec nemusí znamenať, že máte málo mlieko. Treba kojiť dostatočne dlho, aj hodinu a pri jednom kojení prestriedať prsníky aj dva-trikrát, nie kojiť len z jedného prsníka! Mlieko sa tvorí najviac vtedy, keď kojíte, tak keď z jedného kojíte v druhom sa tvorí nové mlieko. Chce to trpezlivosť a kľud!!! prikladať, kedy si dieťa zapýta, niekedy aj 20 krát denne. Po pár dňoch až týždni budete mať mlieka zase dosť.