Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,288 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Maly nechce materske mliečko

  , Autor:

  Dobry den moje dieta ma 2 mesiace doteraz som ho kojila normalne kazde 3 hodinky 20 minut s jedneho prsnika a 20 minut s druheho lenze mu to stale nestacilo tak som zacala prikrmovat a teraz uz ledva 5 minut pocuca s prsnika a niekedy vobec nechce a len plače..Prosim vas vedeli by ste mi poradit ako ho znovu naucit na prsnik ? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Neviem, či teraz už nie je neskoro. Dieťa si už zvyklo, že nemusí ťahať ale počká na fľašu a mlieko tečie. Tým, že ste stále prikrmovali, tak samozrejme aj produkcia vášho mlieka sa nenavyšovala lebo vypil od vás málo mliečka.
  Zlepšila by sa produkcia mlieka len vtedy, keby ste ho len kojili, nepodávali už umelé mlieko. Kojiť by ste ho ale museli nie každé tri hodiny, ale vždy keď si zapýta, teda napije sa z oboch prsníkov, upokojí sa, možno zaspinká a keď sa znova zobudí a je hladný, hoc aj po pol hodine, nedáte mu umelé mlieko ale znova ho kojíte. Iste by ste museli veľmi obmedziť iné aktivity, byť možno dva tri dni len doma a vlastne len kojiť kojiť kojiť, pretože na začiatku, aby sa kojenie rozbehlo je kojenie 8 až 20 krát denne normálne. Nie inej cesty k zvýšeniu produkcie mlieka.
  , lebo

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: